H.Stern בקולקציית אביב ארכיטקטונית וקייצית במיוחד..


ה.שטרן משיקה קולקציית  תכשיטים חדשה  בהשראת רישומי הארכיטקט  הברזילאי המוערך  מאד  בשם אוסקר נימאייר  (OSCAR NIEMEYER).
מסע בעקבות הקווים המפותלים, האינסופיים והמתעגלים של הארכיטקט הברזילאי המפורסם שהלך לעולמו לפני שנתיים, בגיל 105.
זו הקולקציה השניה של ה.שטרן בהשראת רישומיו העל­ זמניים של נימאייר.
דיאן קרוגר הפרזנטורית של ה.שטרן   מציגה את  הקו החדש קולקצייה

צוות המעצבים של ה.שטרן ואנוכי הוקסם מהיופי של הקווים המעוגלים שהונצחו בעבודתו של אוסקר נימאייר, שבבוא העת הפכו לתכשיטים מפוסלים ארכיטקטוניים.
התשוקה העזה לפיתולים ולקימורים היא תאווה המשותפת לחברה ולארכיטקט - אשר המיזמים שלו כללו את ברזיליה, עיר הבירה של ברזיל, ובניינים איקוניים רבים אחרים כגון מטה האו"ם בניו יורק שהוא שיתוף פעולה שלו עם לה קורבוזיה (Le Corbusier) - זוהי תאווה אשר מתווה את קווי המתאר של שותפות יצירה שתחילתה בשנת 2008 כאשר נימאייר חגג 100 שנים להיוולדו וחברת ה.שטרן השיקה את קולקציית התכשיטים הראשונה בהשראת הרישומים שלו.

מבנה  של נימאייר בברזיליה..

   פריט מהקולקצייה בהשראת מבנה הקשתות...H.Stern מציגה פריטים חדשים בקולקציה, דרך קווי החיים שאין להם סוף.מה שמוביל את הקולקציה בעצם להיות אל זמנית מבחינת העיצוב.כי קווים ארכיטקטוניים/ישרים/קמורים /מעוגלים הם אינם קווים טרנדיים. אלא קווים שלא ינוסו לעולם..לכן ההשקעה בפריט יקר וקלאסי משתלמת  כעיני מאד.

 את הארוע המרשים והחגיגי במסעדה אסייתית המדהימהMr&MrsLeen   של השף שאול בן אדרת .
   פתח בפרזנטציה מרשימה איש השיווק  כריסטיאן האלו  מחברת ה. שטרן העולמית שהגיע במיוחד לאירוע.
 הוא היה מקצוען אמיתי והורגש כי הוא מחובר לאוסקר עוד בימי חייו ומעריך אותו מאד.
 הוא דיבר עליו בערגה ובתחושה שאין עוד אדריכל  מוכשר כמוהו(לפחות בברזיל) שהשאיר חותם כ"כ חזק על  מדינת הולדתו. 


    אוסקר נימאייר וכריסטיאן מחברת ה. שטרן

אוסקר, שפעל למעלה מ 75 שנים כארכיטקט בעל שם עולמי הופקד על למעלה  מ 300  פרוייקטים(כולל גם את עיצוב אוניברסיטת חיפה), ויש עדיין תוכניות בנייה של האדריכל אוסקר נימאייר לעוד  30  השנים הבאות לפחות. כך שאת חותמו יזכרו לנצח.
הוא נחשב לאחד השמות המשפיעים ביותר באדריכלות המודרנית הבינלאומית, הוא זוכה פרס פריצקר לאדריכלות, לשנת 1988. בנובמבר 2004, במסגרת רשימה שדירגה את 100 הגאונים החיים של כלל האנושות, הוא מוקם במקום התשיעי. 
 מן הראוי לציין כי חברה כמו ה.שטרן, שאגב ביקרתי במשרדיה הראשיים שלה בריו דה ז'נרו בברזיל,אינה מעתיקה טרנדים אלה יוצרת אותם בעצמה. המחשבה מאחורי כל תכשיט או קולקצייה מונעת על ידי  אנשים רבים שעמלים כדי ליצור את הקו הבא לעונה הקרובה. לא בכדי הפך אותה לחברת התכשיטים הפופולארית והידועה ביותר עולם.
 ההשראה לפריטי קולקציית התכשיטים החדשה מעוצבת כאמור  עפ"י רישומיו של נימאייר והתכשיטים קיבלו את ברכתו ואושרו על ידו בשנת חייו האחרונה. "זכות היא לי ליצור, מתוך הקווים האלמותיים שלו, תכשיטים אשר ביכולתם להאיר את היופי הנשי שאותו הוא עצמו העריץ מאז ומתמיד". אומר רוברטו שטרן, נשיא ה.שטרן והמנהל הקריאטיבי, אודות הקולקציה החדשה.

 בקולקצייה נוכל לראות  מבחר טבעות, עגילים ותליונים  שקווי המתאר שלהם מפותלים כמו גם זרימה קלה ומתמשכת של קווים אשר נדמה כאילו הם מובילים אל האינסוף


המינימליזם והקלילות בעיצובים בזהב צהוב ולבן עם יהלומים, הם מאפיינים המשותפים לכל אותם עיצובים אשר קיבלו את השראתם מהמיזמים של הארכיטקט האיקוני, או משירבוטים עלומים שלו. בכולם ניכר חותמו יקר המציאות והיחודי של נימאייר

 עגילים מקסימים!!!!

זוהי הוכחה לכך שעדיין יש חיים ביצירתו כפי שקיימים חיים בנתיבים האינסופיים שהותוו על ידו. 
אחד מ 3 הליינים העיקרים שמצאו חין בעיני היה קו ה FLOWER 
קווים פשוטים נאיביים ואין סופיים.  
 עגילי  פרחים משובצים יהלומים לבנים..

יצירתו של נימאייר כוללת גם רישומי הכנה וסקיצות מעט נאיביים. אחד מהם הוא למשל רישום של יד האוחזת בפרח בעל ארבעה עלים.קו רציף היוצר צורה ודימוי, בעלי יופי ופשטות. רישום זה הוא מקור ההשראה לטבעות חדשות בזהב צהוב ולבן, 18 קראט, עם יהלומים וכן לתליון ולשני זוגות עגילים - באחד מהם הפרח, בזהב לבן 18 קראט עם יהלומים, צמוד אל תנוך האוזן, ובדגם התלוי, מייצג זהב צהוב 18 קראט את הפרח, באופן שמחקה בדייקנות את החזיון הספונטני של הארכיטקט והמעצב. פרחי הזהב חלוליםאיזכור להערכה הרבה שרכש נימאייר לחללים ללא מילוי.

 תכשיטים חלולים בהשראת מבני האדריכלות של אוסקר

"אדריכלות עוסקת בהתגברות על חללים...איני יכול להבין את מי שחוששים מפני חללים פתוחים. החלל הוא חלק מהארכיטקטורה". החלל הוא חלק מן התכשיטים גם כן!


LINHAMEYER: שיר לכבוד השקת הקולקציה

המוזיקאים הברזילאים, קרלינוס בראון וג'ורג' ישראל (Carlinhos Brown &George Israel), הלחינו לרגל ההשקה הראשונית של קולקציית "ה.שטרן מאת אוסקר נימאייר" (H.Stern by Oscar Niemeyer), שיר ששמו הוא Linhameyer (שילוב שמו של נימאייר עם המילה הפורטוגזית Linha שפירושה - קו). השיר עוסק בקווים המקומרים ברישומי הארכיטקט.

השיר Linhemeyer הוא פס הקול של סרטון וידאו אשר מתאר את שיתוף הפעולה המקסים של החברה עם האדריכל וניתן לצפות בו בערוץ :

 עם ישראל קורט מנכ"ל ה. שטרן בארץ  ויפעת ממשרד  היח"צ שלמור

 הצעת לבוש  שלי לאירוע ההשקה:
משקפיים:Etnia Bacelona
 חולצה: LV
 מכנסיים: SAMPLE BY ELLA
 נעליים: SWEAR FOR STORY
שעון:Emboss story
 תיק:C.Kבברכה,
שחר רבן
סטייליסט, סטיילינג אישי, כתב אופנה ב YNET, XNET
Home Styling 

נייד:0528193019
 אתר: www.styleyourlife.co.il
  מייל: shachar@styleyourlife.co.il
 כרטיס פייסבוק: http://www.facebook.com/STYLIST.2011
  כרטיס טוויטר:https://twitter.com/#!/shacharabanne
אינסטגרם: shachar_rabanne
 בלוג  אישי  :http://shacharabanne.blogspot.co.il/     
בלוג בXNET :


תגובות

רשומות פופולריות